O Akademii®

Akademia OFFSHORE® to program szkoleń i seminariów dotyczących morskiej energetyki wiatrowej, realizowany od 2012 r. przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej we współpracy z Instytutem Morskiem w Gdańsku (IMG) oraz partnerami branżowymi  (partnerami branżowymi pilotażowej fazy Akademii OFFSHORE® w 2012 były Det Norske Veritas (DNV) oraz GL Garrad Hassan (GL)). 

 

Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) będzie kontynuować realizację kolejnych edycji Akademii OFFSHORE®. Od 2024 r. (czyli IX edycji), partnerem tytularnym jest ORLEN Neptun, zaś pełna nazwa formatu będzie brzmieć Akademia OFFSHORE® powered by ORLEN Neptun.

MISJA I CELE
AKADEMIA OFFSHORE®

MISJA I CELE

Misją Akademii OFFSHORE® jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym bezpośredniego dostępu do informacji na temat najnowszej wiedzy i najlepszej praktyki w zakresie planowania, projektowania, realizacji i eksploatacji morskich farm wiatrowych oraz przygotowania i organizacji produkcji i usług dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

 

Celem organizacji seminariów Akademii OFFSHORE® jest, poza transferem wiedzy i doświadczeń, umożliwienie pogłębionej, merytorycznej dyskusji na temat możliwych do zastosowania w Polsce rozwiązań technicznych i prawno-organizacyjnych w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

AKADEMIA OFFSHORE®

FORMA DZIAŁALNOŚCI

Akademia OFFSHORE® realizuje swoje cele poprzez organizację cyklicznych branżowych szkoleń i seminariów tematycznych, poświęconych konkretnym zagadnieniom technicznym lub aspektom naukowym związanym z morską energetyką wiatrową, prezentowanym przez najwyższej klasy ekspertów-praktyków i naukowców działających na rynku europejskim.

 

Poza stacjonarnymi formami szkoleniowymi Akademia OFFSHORE® organizuje wizyty studialne i seminaria wyjazdowe, a także prowadzi działalność wydawniczą i popularyzatorską.

FORMA DZIAŁALNOŚCI
UCZESTNICY SZKOLEŃ I SEMINARIÓW
AKADEMIA OFFSHORE®

UCZESTNICY SZKOLEŃ I SEMINARIÓW

Akademia OFFSHORE® adresuje swój program do:

  • inwestorów i deweloperów rozwijających projekty farm wiatrowych zlokalizowanych w polskich obszarach morskich,
  • specjalistów i ekspertów świadczących usługi w procesie przygotowania i realizacji projektów morskich farm wiatrowych,
  • producentów i dostawców oferujących swoje produkty dla sektora morskiej energetyki wiatrowej,
  • pracowników administracji publicznej, prowadzących postępowania związane z realizacją projektów morskich farm wiatrowych,
  • przedstawicieli środowisk akademickich i naukowych zainteresowanych działalnością dydaktyczną, badawczą i wdrożeniową związaną z morską energetyką wiatrową.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.