Historia

Historia

Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) jest kontynuatorką misji podjętej przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW), rozwija jego dorobek oraz rozszerza funkcje i zadania dotychczas realizowane przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW), a swoją działalność prowadzi w poszerzonym składzie reprezentacji oraz organów statutowych. Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) w kontaktach zagranicznych posługuje się nazwą w języku angielskim: Polish Offshore Wind Industry Chamber.

Towarzystwo zostało zarejestrowane w roku 1997 jako jedna z pierwszych organizacji branżowych promujących rozwój energetyki wiatrowej w Polsce. W latach 1997-2011 Towarzystwo prowadziło działalność pod nazwą Polskie Towarzystwo Energetyki Wiatrowej.


Od roku 2008 r. organizacja koncentruje swoje działania wyłącznie na promocji rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, uczestnicząc w międzynarodowych projektach, organizując konferencje i seminaria, opracowując koncepcje i analizy, współpracując z administracją rządową oraz wspierając prace nad rozwiązania prawnymi umożliwiającymi.


W roku 2011 Walne Zgromadzenie Członków podjęło decyzję o dostosowaniu nazwy organizacji do faktycznego profilu jej działalności, tj. przyjęciu nazwy: Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej. Zmiana nazwy została skonsultowana z organizacjami partnerskimi oraz pozytywnie zaopiniowana przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA).

DANE KONTAKTKOWE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
POLSKA IZBA MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ
KONTAKT KONTAKT
Google maps

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.