20.05.2024 | PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024 za nami!

Miniony weekend w Sopocie upłynął pod znakiem żeglarskich zmagań i owocnego networkingu w gronie przedstawicieli branży morskiej energetyki wiatrowej. W dniach 19-20 maja odbyła się kolejna edycja regat PIMEW Offshore Wind Energy Cup, organizowana przez Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej.

 

Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie 18 załóg, które rywalizowały wodach Zatoki Gdańskiej. Emocji na wodzie nie brakowało, a uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie i zintegrować się w duchu sportowej rywalizacji. Wydarzenie stanowiło również doskonałą platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń w gronie ekspertów z branży offshore wind.

 

Uczestnicy regat ścigali się na jachtach RS21. Po zaciętej walce, w której liczyła się nie tylko siła i precyzja sterowania, ale również zgranie drużyny, zwyciężyła ekipa drużyna STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, drugie miejsce zajął Vulcan Training & Consultancy, zaś trzecie – PGE Baltica.

 

W czasie kolacji, poprzedzającej wyścig, została zorganizowana aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutyczna w Dębnie. Przedmiotem aukcji były obrazy namalowane przez uczestniczki wydarzenia Woman's Safety Day 2024, którego organizatorem był Vulcan Training & Consultancy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację wydarzenia świątecznego dla dzieci pozostających pod opieką Placówki.

PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

Autorem zdjęć jest Bartosz Modelski. 

Źródło: Polska Liga Żeglarska

DANE KONTAKTKOWE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
POLSKA IZBA MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ
KONTAKT KONTAKT
Google maps

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.