08.05.2024 | Podpisanie listu intencyjnego między PIMEW a PFTM

 

W dn. 08.05.2024 w czasie Zjazdu Polskiego Forum Technologii Morskich Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) podpisała list intencyjny dotyczący współpracy z Polskim Forum Technologii Morskich.

 

Wydarzenie to było potwierdzeniem wieloletniej współpracy między organizacjami, która została nawiązana jeszcze między PFTM a Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej, poprzednikiem PIMEW.

 

"Rynek offshore wind w Polsce faktycznie staje się rzeczywistością. W związku z tym działanie takiej organizacji jak nasza, reprezentującej właściwie wyłącznie w Polsce w skali ogólnokrajowej przemysł offshore wind, nabiera tym bardziej sensu bytu i istotnego znaczenia. Żeby dopełniać te obszary kompetencyjne, w których zarząd naszej organizacji niekoniecznie musi być wyspecjalizowany, jak właśnie produkcja okrętowa, chcemy nawiązywać współpracę merytoryczną z takimi organizacjami, które są nośnikiem kompetencji w tym zakresie, jak właśnie PFTM" - mówił w czasie wydarzenia Jakub Budzyński, Prezes Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej

 

Polskie Forum Technologii Morskich to związek zrzeszający przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą gospodarką morską założony w 2019 roku. PFTM zrzesza obecnie ok. 70 członków. Jest organizatorem cyklicznych spotkań, wspiera inicjatywy takie jak udział w targach branżowych i in.

DANE KONTAKTKOWE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
POLSKA IZBA MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ
KONTAKT KONTAKT
Google maps

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.